Itali- Shqipëri, ja formacionet e mundshme

Media të ndryshme prestigjioze kanë nisur të hulumtojnë lidhur me ndeshje të caktuara të ‘Euro 2024’ teksa veç të dhënave specifike ofrojnë edhe formacionet e mundëshme.

Lidhur me prag sfidën e Grupit B Itali- Shqipëri, në program të shtunën 15 qershor, formacionet e mundshme duket se janë thujase të përafërta me atë që janë parë këto ditë në seancat përgatitore.

Kështu Italia pritet të zbresë në fushë me:

Donaruma; Bastoni, Buonxhorno,Lorenco, Dimarko, Zhorzhinjo, Kristante, Kambiaso, Kieza, Pelegrini, Skamaka. Tr: Spaleti.

Shqipëria me formacion të mundur:

Berisha; Mitaj, Gjimshiti, Ismajli, Hysaj;Ramadani, Asllani, Bajrami; Seferi, Asani, Broja. Tr: Silvinjo.

  • Barela dhe Faxholi (të rekuperuar) janë stërvitur sot me grupin çka do të thotë se formacioni i Italisë mund të ndyshojë dukshëm.

Më poshtë grafikisht vendosja eventuale sipas ‘whoscored.com’

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!