Garcia, përforcimi i madh i Leverkusen

Leverkusen i Ksabi Alonsos mbyll nënshkrimin e parë të madh

Bayer Leverkusen ka siguruar marrëveshjen me mesfushorin spanjoll Aleks García, nga Zhirona. Marrëveshja, sipas gazetarit Fabricio Romano, është finalizuar verbalisht dhe tarifa e transferimit do të kalojë 18 milionë euro. Ky nënshkrim i promovuar nga trajneri Alonso do të forcojë ndjeshëm mesfushën e skuadrës gjermane.

García, 26 vjeç, mbërrin në Leverkusen pas një sezoni të jashtëzakonshëm me Zhironan, një ekip që përfundoi në vendin e tretë në La Liga dhe siguroi një vend në edicionin e ardhshëm të Champions League.

Performanca e tij në klubin katalanas e ka pozicionuar atë si një nga mesfushorët më të mirë në kompeticionin spanjoll dhe përvoja e tij do të jetë e vlefshme për aspiratat e Leverkusenit në Bundesligë dhe në Europë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!