Sot finalja e Champions, Dortmund-Real, kurorëzimi sezonal

Dortmund – Real Madrid janë gati për aktin e madh futbollistik të sezonit 2023/2024.

Në “Wembley”, me filim orën 21:00 verdhezinjtë e Terziç në kërkim të trofeut të dytë të permasave të tilla ndërsa Real Madrid kërkon të 15-in.

Gjermanët eliminuan në gjysmëfinale PSG, ndërsa spanjollët e Ançelotit kaluan Bajern Mynih.

Ndërkohë te kampi Los Blancos kanë nisur të “luajnë” me simbole treguese të triumfit eventual.

Më e kërkuara mbetet bluza e Valverde-s e cila në shpinë shkruan ’15’, Por dhe Rodrigo ka gjetur diçka për të njësuar numrin e trofeve të klubit të bardhë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!