100 vjetori i Federatës së Lituanisë, Duka bën urimin e rastit

Legjendat e FIFA-s të kryesuar nga Presidenti i saj Xhani Infantino dhe ata të Lituanisë u takuan sot në Lituani me rastin e 100 vjetorit të Federatës Lituaneze të Futbollit. Prezent edhe kreu i FSHF-së dhe Zv.Presidenti i UEFA-s Armand Duka.

Presidenti i futbollit shqiptar ka shpërndarë në profilin e tij zyrtar në Facebook këtë event teksa ka uruar Federatën e Lituanisë për suksese të mëtejshme.

Postimi i Dukës:

Mes legjendave të FIFA-s, atyre të Lituanisë dhe me pjesëmarrjen e Presidentit Infantino, festojmë kështu 100-vjetorin e Federatës Lituaneze të Futbollit si anëtare e FIFA. Në këtë atmosferë të bukur që vetëm futbolli di ta dhurojë, i uroj edhe shumë vite të tjera të suksesshme Federatës së Lituanisë & të gjithë komunitetit të futbollit në Lituani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!