La Liga dhe Serie A në fushë

Me 35 minuta të luajtura në Eredivisie mes Ajaksit dhe Fejnord pas ndërprerjes së ditës së diel (0-4 kohë reale), arena europiane e ndeshjeve të rëndësishme ofron shumë takime të La Liga Santander dhe Serie A.

Në La Liga dy janë duelet e forta. Vijareal- Xhirona dhe Valencia- Sociedad pritet të japin larmishmëri në fushë dhe shifra të pa deshifrueshëm.

Serie A sheh Empolin me disa shqiptarë në organikë, në takimin e 6-të sezonal me një bilanc asfikues pasi skuadra toskane ende nuk ka marrë pikën e parë apo shënuar së paku një gol.

La Liga:

Bilbao-Getafe 19:00

Vijareal-Xhirona 19:00

Real Madrid- Las Palmas 19:00

Kadiz- Vajekano 21:30

Valencia- Sociedad 21:30

Serie A:

Kaljari- Milan 18:30

Empoli- Salernitana 18:30

Veroa- Atalanta 18:30

Inter- Sasuolo 20:45

Lacio-Torino 20:45

Napoli- Udineze/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!