Spanja dhe Italia në fushë, shtatori mbyll sot…

Fushata kualifikuese e Euro 2024 për muajin shtator do të mbyllet sot me duelet në Grupet A, C, F dhe I.

Në Grupin A aty ku kryeson Skocia me 15 pikë të plota sot çiftet; Norvegji- Gjeorgji dhe Spanjë-Qipro.

Te Grupi C në program duelet: Itali- Ukrainë dhe Maltë-Maqedonia e Veriut teksa te Grupi F janë parshikuar: Belgjikë- Estoni dhe Suedi- Austri.

Mbyll Grupi I me ndeshjen e rëndësisë së maadhe për Kosovën e cila luan shanset e fundit në Bukuresht me Rumaninë. Po në këtë grup dhe; Zvicër- Andorrë e Izrael- Bjellorusi.

Të gjitha takimet e ditës së sotme startojnë në orën 20:45.

Grupi A:

Norvegji- Gjeorgji

Spanjë-Qipro

Grupi C:

Itali- Ukrainë

Maltë-Maqedonia e Veriut

Grupi F

Belgjikë- Estoni

Suedi- Austri

Grupi I:

Rumani- Kosovë

Zvicër- Andorrë

Izrael- Bjellorusi/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!