Kosova gjen ‘ferr’-in në Bukuresht, jashtë Europianit

Fushata kualifikuese e Euro 2024 për muajin shtator u mbyll sot me duelet në Grupet A, C, F dhe I.

Kosova gjeti një ambient aspak mikpritës së Bukuresht me vendasit e Rumanisë.

Pas ndërprejes së ndeshjes për afro 45′, (banderola kundër Kosovës shtet), ristarti i saj dhe dy kartonë të verdhë për Muriqin teksa la skuadrën me 10 futbollistë, e bënë të vështirë situatën te dardanët.

Muriq priti një penallti por vendasit shënuan në fund dy gola duke i prerë eleminimin Kosovës nga Grupi I.

Rezultatet e ditës së sotme:

Grupi A:

Norvegji- Gjeorgji 2-1

Spanjë-Qipro 6-0

Grupi C:

Itali- Ukrainë 2-1

Maltë-Maqedonia e Veriut 0-2

Grupi F

Belgjikë- Estoni 5-0

Suedi- Austri 1-3

Grupi I:

Rumani- Kosovë 2-0

Zvicër- Andorrë 3-0

Izrael- Bjellorusi 1-0/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!