Pogba pezullohet për doping

Francezi rezultoi pozitiv pas një testi të kryer pas ndeshjes Udineze-Juventus. Pezullimi i konfirmuar.

Pol Pogba është pezulluar përkohësisht për veprën e tij anti-doping. Gjykata Kombëtare Anti-Doping konfirmoi pezullimin.

Mesfushori i Juventusit përpos problemeve me dëmtimit tani do të mbetet jashtë fushave deri një një vendim të radhës. për shkelje që sipas Gjykatës lidhet me substancat anti-doping.

Lajmi është publikuar nga Tribunali Antidoping:

DEKLARATA NGA GJYKATA ANTI-DOPING

“Tribunali Kombëtar Antidoping njofton se, në pranimin e kërkesës së propozuar nga Prokuroria Kombëtare Antidoping, ka marrë masa paraprake për pezullimin e sportistit: Paul Labile Pogba për shkeljen e neneve 2.1 dhe 2.2; substanca e gjetur: Metabolitët e testosteronit jo endogjenë (rezultatet e GC/c/IRMS janë të pajtueshme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!