Champions dhe Conference League, dy shqiptare kalojnë turin

Katër ndeshje për të kthimit në Champions League, turi i dytë dhe pesë të tjera në Conference League ishin sfidat e ditës së sotme në Europë.

Në kompeticionin e tretë të UEFA-s, kaluan Partizani dhe Struga duke i marrë më të mirën këtij turi.

Rezultatet teknike:

Champions Legaue:

Panathinaikos-Dnipro-1 2-2
BATE Borisov-Aris Limasol 3-5
Olimpija Ljubljanë-Ludogorets 2-1
Slovan Bratislavë-Zrinjski Mostar 2-2

Conference League:

Valmiera-Tre Pene 7-0
Balzan-Neman 0-0
Zimbru-Fenerbahçe 0-4
Hesperange-TNS 3-2
Partizani-Atletik d’Eskaldes 4-1
Buduçnost-Struga 3-4

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!