Brdariç mbyll aventurën indiane

Që nga qershori 2022 ish trajneri Vllaznisë Tomas Brdariç drejtoi skuadrën e Çenaijin FC në Indi. Dy javë më parë u konsiderua si trajneri që mund të merrte sërish Vllazninë.

Sot tekniku kroato gjerman postoi në Instagram lajmin për largimin e tij nga skuadra.

Brdariç:

“Sezoni i kaluar ka qenë një nder për të trajnuar këtë klub të mrekullueshëm. E mbylla këtë klub në zemrën time dhe nuk do t’i harroj kurrë kujtimet që bëmë brenda dhe jashtë fushës.  

Krijuam një ekip që filloi nga e para dhe krijoi një rrugë për të arritur sukses në të ardhmen e afërt.  

Për fat të keq, klubi më komunikoi vendimin se kërkohen opsione të reja për pozicionin tim. Është shkatërruese, megjithatë i jam mirënjohës tifozëve të CFC-së që gjithmonë dhanë mbështetjen maksimale që më pëlqeu më shumë. I uroj klubit suksese maksimale për të ardhmen dhe angazhimet e duhura në rrugën që është krijuar këtë sezon që lamë pas.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!