Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

  • Tirana luan në Elbasan si pritës, te Vllaznia do të debutojë si trajner i parë Auron Miloti.

Faza e tretë e Abissnet Superiore do të zhvillojë këtë fundjavë javën e fundit të saj. Të shtunën dhe të dielën më 1 dhe 2 prill, të 10 skuadrat elitare në pesë duele jetike.

Kështu të shtunën Vllaznia- Bylis dhe Kukësi- Egnatia do të zbresin në fushë duke nisur nga ora 15:00 ndërsa në 18:00 në stadiumin ‘Niko Dovana’ përballja Teuta- Partizani.

E diela ka në program dy takime. Fillimisht në Kamëz (15:00) Kastrioti- Laçi ndërsa në 18:00 në “Elbasan Arena” takohen Tirana dhe Erzeni.

Ndërkaq kampionati pas 26 javëve kryesohet nga Partizani dhe Tirana me nga 44 pikë, mbyll Kastrioti me 24 pikë.

Java e 27-të:

Të shtunën:

15:00

Vllaznia-Bylis

Kukësi- Egnatia

18:00

Teuta- Partizani

Të dielën:

Kastrioti- Laçi (15:00)

Tirana- Erzeni (18:00)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!