Bajerni zyrtarizon Tuhel

Pritej dhe erdhi njoftimi zyrtar. Bajern Mynih gjatë pasdites së sotme njoftoi shkarkimin e Julian Nagelsman nga drejtimi i Bajernit të Mynihut. Në njoftimin e klubit shkruhej se vendimi ishte marra nga Shefi Ekzekutiv (CEO) Oliver Kahn dhe drejtori sportiv Hasan Salihamixhiç, në konsultim me presidentin e bavarezëve, Herbert Hainer.

Ndërkohë së bashku me Nagelsman, asistentët Dino Topmëler, Benjamin Glück dhe Xaver Zembrod largohen gjithashtu nga klubi.

Kështu në vend të 35 vjeçarit do të ulet Tomas Tuhel me ish teknikun e Dortmundit i cili ka firmosur deri në qershor 2025. Nesër në orën 12:00, Tuhel do të mbajë konferencën e parë për shtyp. Më pas seanca e ditës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!