Verstapen e nis ku e la, ‘Pole Position’ në start

Pas tre seancave me prova të lira, Maks Verstapen kampioni në fuqi i botës në Formula 1, rivendosi rendin dhe “rrëmbeu” pole position për Çmimin e Madh të Bahreinit.

Shoku i tij i skuadrës Serxhio Perez do të startojë nga rreshti i parë pranë holandezit, vetëm 138 të mijtat prapa. Në vijën e parë e monopolizuar nga Red Bull, i treti dhe i katërti erdhën dy makinat e Ferrarit me Leklerk dhe Sainz.

Nga rreshti i tretë Fernando Alonso me Aston Martin dhe Xhorxh Rasëll me Mercedes./Sportiim.al/

Gara zyrtare nesër me start orën 16:00:

Nisja sipas grafikës:

A graphic showing the starting grid for Sunday's Bahrain Grand Prix. The order, from first to 20th, is: Verstappen, Perez, Leclerc, Sainz, Alonso, Russell, Hamilton, Stroll, Ocon, Hulkenberg, Norris, Bottas, Zhou, Tsunoda, Albon, Sargeant, Magnussen, Piastri, De Vries, and Gasly.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!