Kanselo te Bajern, Salihamixhiç: Ka cilësi, na përshtatet

Është prezantuar Zhoao Kanselo te Bajern Mynih. Luzitani 28 vjeçar la Sitin për t’ju bashkuar për pjesën e mbetur të sezonit bavarezëve të cilët gjatë verës mund të bljenë përfundimisht kartonin.

Drejtori Hasan Salihamixhiç tha: “Ne jemi shumë të lumtur që Zhoao Kancelo tani do të luajë për FC Bayern. Kemi nënshkruar huazimin e tij dhe kemi mundësinë të nënshkruajmë atë përgjithmonë gjatë verës. Zhoao është një lojtar që kemi po mendoj për një kohë tani sepse ne i vlerësojmë shumë cilësitë e tij. Ai është i përshtatshëm në sistemin tonë me stilin e tij sulmues të lojës dhe dinamikën, dhe mentaliteti dhe përvoja e tij përshtaten shumë mirë në ekipin tonë. Jam i bindur se do të ndihmojë në javët dhe muajt e ardhshëm ku duam të fitojmë tituj”.

Kanselo: “FC Bayern është një klub i madh, një nga më të mirët në botë, dhe është një motiv i jashtëzakonshëm për mua që tani të luaj përkrah këtyre lojtarëve të jashtëzakonshëm në një ekip. E di që ky klub, ky ekip jeton për tituj dhe fiton tituj çdo vit. Unë jam i shtyrë nga uria për sukses. Unë do të jap më të mirën time për FC Bayern.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!