Fernando Santos trajneri i ri i Polonisë

Fernando Santos është trajneri i ri i Polonisë. Ish-trajneri i Portugalisë, i cili fitoi edhe Kampionatin Europian 2016, fitoi sfidën me Paulo Bento dhe tani mund të nënshkruajë që sot kontratën e cila do ta lidhë me rivalët e Shqipërisë në grup për Euro 2024.

Fernando Santos është tashmë në Poloni dhe ka arritur një marrëveshje me federatën polake deri në dhjetor 2023.

Madje edhe me opsionin e zgjatjes automatike në rast të kualifikimit në Kampionatin Evropian që do të mbahet në Gjermani./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!