Bitri lë Partizanin, destinacioni në Çeki

Sipas Supersport, Enea Bitri ka mbyllur me Partizanin. 26-vjeçari pritet të bëhet pjesë e Banik Ostrava në kampionatin e Republikës Çeke teksa flitet se ka firmosur një kontratë për një vit e gjysmë me një shifer 200.000 euro në sezon.

Për mbrojtësin nga Berati kishte interes dhe nga Bundesliga 2 (Braushveig), por në fund qëndërmbrojtësi preferoi transferimin në futbollin çek.

Banik Ostrava ndodhet aktualisht në vendin e 10-të me 20 pikë, e synon minimalisht të shmangë zonën e play-out. Bitri këtë edicon ishte kapiteni i të kuqve duke e ndihmuar skuadrën në pjesën e parë të sezonit në 16 ndeshje duke shënuar dhe 2 gola. Në të kaluarën mbrojtësi ka luajtur dhe me Astana në Kazakistan.

Ndërkaq Kombëtarja e Shqipërisë e grumbulloi në testet e fundit miqësore me Armeninë, Arabinë Saudite dhe Katarin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!