Haland për rekord, Siti kalon Lids, fiton PSG

Premier League ka zhvilluar këtë mbrëmje një tjetër sfidë, atë mes Lids dhe Mançester Sitit e cila u mbyll në shifrat 1-3.

Lojë mjaft e bukur e kampionëve në fuqi ku vendosi Rodri dhe dygolëshi i Haland. Struijk provoi të ngushtonte shifrat por minutat ishin të pamjaftueshme për Lids që të reagonte.

Me këtë fitore Mançester Siti e çon në 5 pikë diferencën me Arsenalin e vendit të parë ndërsa Lids pëson një tjetër disfatë.

Sakaq ditën e sotme janë rikthyer në fushë edhe francezët të cilët luajnë po ashtu javën e 16-të.

Fitore ka marrë Azhaksio i Qazim Laçit ndërsa një barazim pme rrjeta të paprekura prodhoi sfida Trojes – Nantes. Auxerre – Monako dhuroi shumë gola e në fund triumfuan miqtë, teksa Lilë dhe Lion nuk zhgënjyen.

PSG siguroi një fitore në frymën e fundit me Mbapen që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë për 3 pikë. Markinjos ishte ai që shënoi në të dyja portat, ndërsa Nejmar u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në minutën e 63′-të.