Botërori 2030/ Rubiales i kërkon para qeverisë spanjolle

Luis Rubiales, president i RFEF, njoftoi dje se, në vitin 2023, Federata Spanjolle e Futbollit do të përpiqet të arrijë një marrëveshje me qeverinë për të rritur ndihmën financiare në funksion të ofertës për Kupën e Botës 2030.

Sigurisht kreu u Federatës Spanjolle e bën kërkesën publike përveç 7.5 milionë eurove tashmë të destinuara për këtë projekt.

“Kandidatura jonë është e fortë, ne vazhdojmë të besojmë se së bashku me Portugalinë dhe Ukrainën do të organizojmë një Botëror”, tha Rubiales.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!