‘Katar 2022’/ Brazil- Zvicër dhe Portugali Uruguai sot…

Katër takime sot për grupet G dhe H. E nisi dueli Kamerun- Serbi i cili pa afrikanët poshtë dy golave por më pas skuadra e teknikut Song arriti të shënojë dy gola duke mbyllur 3-3.

Ndërkaq po në Grupin G sot në 17:00 në fushë Brail-Zvicër. Ky duel i tyre i gjen të dyja skuadrat me nga tri pikë ndërsa te helvetët në ditën e flamurit shqiptar figurojnë futbollistët me origjinë nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut si Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri si dhe Ardon Jashari (Kumanovë). Një motiv më shumë për të tentuar surprizën ndaj ekipit të Tite.

Ndërkohë në Grupin H duelet Kore e Jugut- Ganë dhe Portugali- Uruguai

Grupi G:

Kamerun- Serbi 3-3

Brazil- Zvicër 17:00

Grupi H:

Kore e Jugut- Ganë 14:00

Portugali- Uruguai 20:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!