Ekskluzive/ Laska emëron Gentian Mezanin te Laçi

Tekniku rikthehet te bardhezinjtë. Më parë veç Laçit ka drejtuar dhe Flamurtarin, Luftëtarin dhe Gjilanin në Kosovë.

Pas largimit të Dejan Vukiçeviç, klubi i Laçit ka operuar me shpejtësi për të gjetur pasuesin e tij. Ishte vetë presidenti i klubit bardhezi Pashk Laska ai që pasi ka qëmtur tregun e trajningut, ka vendosur të rikthejë në pankinën kurbinase vlonjatin Gentian Mezani.

Në fakt, tekniku 43 vjeçar e ka drejtuar Laçin edhe në edicionin 2017-18 duke bërë një performancë pozitive.

Ecuria negative e javëve të para për skuadrën shqiptare me koeficentin më të lartë në ranglistën e UEFA-s për klube nga Superiorja, ka bërë që skuadra kurbinase të pozicionhet provizorisht në vend të 7-të në tabelë pas 12 javëve me 14 pikë (-8 nga kreu).

Sidoqoftë, rikthimi i një tekniku të ri por me kapacitete të mjaftueshme trajnuese, konsiderohet si një revolucion në pankinë në momentin e duhur. Laçi do të nisë të hënën me seancat përgatitore me Mezanin në timon. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!