Çmimi/ Serxhio Ramos, ‘Mbrojtësi më i Mirë i Historisë së Futbollit’

Çmim i madh për mbrojtësin spanjoll në Globe Soccer Awards që u mbajt në Dubai.

Serxhio Ramos vlerësohet si Mbrojtësi më i Mirë në Historinë e Futbollit. Mbrojtësi i PSG ka një karrierë të pasur dhe i ka fituar të gjithë trofetë përfshirë La Liga, Kupë Mbreti, Superkupë Spanje dhe Europe, Ndërkontinentale, Ligue 1, Champions League, Kupë Bote,Europian.

Andaluziani 36-vjeçar me një karrierë të gjatë gjithnjë protagonist kryesor te Real Madrid aty ku luajti thuajse gjatë gjithë kohës. Ndërkohë, në ceremoni Ramos i lënë jashtë liste nga Enrike për në botërorin e Katarit e vlerësoi në maksimum këtë trofe aq të rëndësishëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!