Skuka ‘ndez dritat’ e Partizanit, Teuta ecën ‘mbrapsht’

Abissnet Superiore, Java 12:
Partizani – Bylis 2-1 (Skuka 18′ (p), 63’/ Rodrigo 80′)
Teuta – Erzeni 1-2 (L. Vila 48’/ Kahrimanoviç 54′, Nonato 69′)

Tiranë:

Në sfidën përmbyllëse të javës së 12-të, Partizani mori “dy” fitore, triumfin ndaj Bylisit dhe impiantin të ri sportiv në një ndeshje kampionati, inagurimi i të cilit është shtyrë për më vonë.

Sa i përket sfidës, ishin kryeqytetasit që u shpërblyen në minutën e 18′-të me një penallti të shkaktuar nga Teqja, portieri që kanë huazuar te Bylis. Skuka nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij.

Kaq për pjesën e parë, pasi në të dytën shënohen dhe 2 gola të tjerë. Sërish Xhuliano Skuka dyfishon rezultatin që kishte vendosur në aktin e parë me një super gol nga një kënd thuajse i pamundur duke dërguar Partizanin me një këmbë te fitorja.

Në pjesën e mbetur janë ballshiotët që gjallërohen disi dhe Rodrigo ndez shpresat e tyre me një gol të minutës së 80′-të por që për Partizanin nuk prish punë pasi “Demat” dalin me fitore nga stadiumi i ri.

Me këtë triumf Partizani barazon totalin e pikëve të Tiranës por renditet i dyti ndërsa Bylis mund të quhet tashmë në krizë rezultatesh.

Rrogozhinë:

Në stadiumin e Rrogozhinës u zhvillua ditën e sotme një tjetër përballje e Superiores, derbi i qarkut Durrës mes Teutës dhe Erzenit.

Surpriza mban sërish emrin e shijakasve të cilët përmbysën durrsakët duke i shkaktuar zhgënjimin e radhës.

Një pjesë e parë mjaft e luftuar por në të dy kampet mungon saktësia dhe finalizimi, ndërsa akti i dytë nis me golin e Lorenco Vilës dhe festën “madhështore” të Teutës, gëzimin e së cilës e prish Kahrimanoviç 6 minuta më pas.

Akoma më fatal për durrsakët rezulton goli i brazilianit Nonato që vulos fatet e sfidës. Teuta e mbyll në sulm takimin ndaj Erzenit por sërish te durrsakët nuk vjen goli dhe as fitorja.

Ky 3-pikësh e katapulton momentalisht Erzenin në vend të dytë në pritje të Partizani – Bylis, ndërsa Teuta zhytet akoma më shumë në fundin e tabelës. /Sara Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!