Argjentinë/ Boka fiton titullin më të pabesueshëm…

Fund i pabesueshëm, i denjë për filmin më të mirë thriller. Kampionati argjentinas përfundoi mbrëmë me triumfin e Boka Zhuniors:

Barazimi 2-2 ndaj Independientes u mjaftoi skuadrës së famshme argjentinase për të fituar titullin, falë dhe kombinimit të papritur të marrë nga rivalët historikë të River Plate.

Këta të fundit kanë mposhtur Racing Club 1-2 duke spsotuar festën e madhe te Boka. Në fakt, Racingut i nevojitej fitorja për t’u kurorëzuar kampion dhe rasti erdhi në minutën e 90-të, por Galvan humbi penalltinë (e priti Armani).

Pesë minuta më vonë teksa luhej shtesa, mbërriti goditja fatale për River falë golit të shënuar nga Borja. Triller i vërtetë./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!