Kombëtarja e femrave mbyll me humbje

Kombëtarja e femrave mbyll eliminatoret e Botërorit “Australi – Zelandë e Re 2023” me një humbje “logjike”.

Grupi F: Norvegji-Shqipëri 5-0

Në sfidën e luajtur në stadiumin “Ullevaal” në Oslo, Kombëtarja kuqezi e femrave ka përmbyllur kualifikueset e Botërorit 2023 me dështimin e radhës. Në ndeshjen e fundit përballë kryesueses së Grupit F, Norvegjisë, Shqipëria u mposht me rezultatin e thellë 5-0.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima e nisi lojën me këtë formacion: Rexhepi, Berisha, Curraj, Maliqi, Gjini, Franja, Doçi, Krasniqi, Tukaj, Maksuti, Hamidi.

Kështu, kombëtarja jonë e mbyll në vendin e katërt në grup me 10 pikë të grumbulluara në 10 ndeshje ku regjistron 3 fitore, 6 humbje dhe 1 barazim.

Kësisji Norvegjia merr biletën kualifikuse në Grupin F ndërsa Belgjika shkon në fazë play off. Polonia mbylli e treta. Vendi i katërt i takoi Shqipërisë. Mbyllin Kosova me 7 pikë ndërsa Armeina me zero pikë./S.Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!