Belica mbyll me Partizanin

*Mbrojtësi 31 vjeçar mbyll aventurën me të kuqtë, pas afro 5 viteve.

Mbrojtësi strugan Egzon Belica largohet nga Partizani pas afro 5 viteve si i kuq. Furtuna që ka përfshirë klubin kryeqytetas ndërsa po sot largoi trajnerin Dritan Mehmeti, ka përfshirë edhe mbrojtësin e dalluar për disa vite në Superiore.

Duke qenë se mes mbrojtësit dhe klubit kishte disa ditë që nuk po gjendej gjuha e përbashkët me ‘rinovimin’, palët sot i kanë dhënë duart njëri tjetrit.

Ndërkaq ish numri 2 i Partizanit fitoi titullin kampion tre sezone më parë pikërisht me skuadrën që sot përshendetet për herë të fundit si futbollist.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!