Mertens firmos me Gallatasarajin

Nga Napoli te Gallatasaraji. Belgu Dreis Mertens të hënën ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me klubin e famshëm turk të Gallatasarajit.

Me të firmosur 35-vjeçari është uruar nga klubi turk ndërsa vetë Mertens u shfaq mjaft i lumtur për akordin e dhe aventuren e re.

Mesfushori i avancuar, u largua si lojtar i lirë nga napoletanët teksa nuk pranoi të rinovonte me kushtet e afruara nga Laurentis. Ishte pjesë e skuadrës së Seria A që nga 2013-ta.

Ndërkaq më herët turqit u përforcuan edhe me mesfushorin tjetër Lukas Torriera duke treguar se ambicjet për titull në elitën turke janë shtuar. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!