Afron Superkupa, Real-Eintraht në Helsinki

Real- Madrid- Eintraht Frankfurt të mërkurën (10 gusht) në Finlandë për Superkupën e Europës.

Do të jetë prezantimi i parë i vertetë për Los Blancos të cilët pasi janë përgatitur e kryer disa teste në Amerikë do duhet të shpalosin gjithë arsenalin ndaj gjermanëve fitues në fuqi të Europa League.

Kështë në stadiumin “Helsingin Olympiastadion” të Helsinkit me filliim orën 21:00 trofeu i parë i madh sezonal i UEFA-s.

Kampionët e Europës me Ançelotin në timon afruan këtë verë dy futbollistë cilësorë Tçuomeni dhe Rudiger. Mbi të gjita duke ruajtur bazën e skuadrës . Në kahun tjetër Eintraht luajti keq javën e parë në Bundesligë ndërsa në shtëpi i shpartalloi Bajerni 1-6.

Për tu evidentuar prezenca e tifozerive. Në këtë aspekt madrilenët e nisin si inferior ndaj prenotimëve të shumta të gjermanëve. Kjo finale i është besuar anglezit Majkell Oliver..Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!