Bundesliga, gola për të “tërë”

Bundesliga nis me marsh të lartë, 19 gola në 5 ndeshje.

E hapi me goleadë Bajreni i Mynihut të premtën ndërsa sot në javën e parë të kampionatit elitar gjerman pesë përballjet e orës 15:30 rezervuan një lumë golash dhe vetëm një barazim.

Frajburgu nuk e diskuton fitoren me Augsburgun teksa është treguar i pamëshirshëm ndaj këtij të fundit duke i realizuar plot 4 herë.

Në shifrat 3-1 kanë fituar Borusia Mynshengladbah dhe Union Berlin përkatësisht përballë Hofenheimit dhe Hertës së Berlinit. Madje në derbin e Berlinit, skuadra e Herthes shënoi në fund duke evituar humbjen e rëndë.

Një fitore minimale në shifrat 2-1 ka marrë edhe Mainz ndaj Bohum ndërsa Verder Bremën e mbyll me një barazim në fushën e Volfsburg.

Në 18:30 luhet dhe sfida e fundit për ditën e sotme mes Borusia Dortmund dhe Bajer Leverkusen.

Shifrat e javës së parë:

Union Berlin- Hertha 3-1

Gladbah- Hofenheim 3-1

Volfsburg- Verder Bremen 2-2

Bokum- Mainz 1-2

Augsburg- Frajbeug 0-4

Dortmund- Leverkusen 1-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!