Bekaj i bashkohet Grezdës dhe Domgjonit te Manisa

Mediat kosovare sportive raportojnë se portieri i Tiranës Visar Bekaj, ka nënshkruar në Turqi me klubin FK Manisa i cili militon në Ligën e Parë turke.

Sipas tyre 25 vjeçari ka arritur të konkretizojë marrëveshjen për shumën e 180 mijë eurove.

Po me këtë skuadër të nivelit të dytë në Turqi, kanë nëshkruar (27 korrik 2022) edhe futbollistët Eros Grezda dhe David Domgjoni.

Ish mbrojtësi i Tiranës, Laçit në Shqipëri ka provuar të luajë në të kaluarën në kampionatin turk me Menemenspor ndërsa Grezda vjen nga Shibenik i Kroacisë.

Ndërkaq, pritet zyrtarizimi nga klubi pritës por dhe nga Tirana me të cilën portieri i Kosovës luajti për dy sezone./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!