Abazaj dhe Istanbulspor nisin me humbje

Nis kampionati elitar turk, skuadra “shqiptare” zhgënjen në start…

Istanbulspor e nis keq rikthimin në elitën e futbollit turk. Në stadiumin ‘Atataurk Olimpik’ të Stambollit, skuadra e cila erdhi nga Liga e Parë përmes play offi-it humbi 0-2.

Skuadra e shqiptarëve Kristal Abazaj, e Jeton Topalli në formacionin titulla por dhe e Eduart Rrocës të dëmtuar dhe Valon Ethemit që u fut në fushë në fund u thye sonte në Stamboll 0-2 nga kampionët e Trabzansporit.

Fillimisht miqtë shënuan në minutën e 16′-të me danezin Kornelius ndërsa në fund teksa luhej e 86′-ta holandezi Densuil fiksoi shifrat në 0-2 final. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!