Leklerk niset i pari, ndjekin dy ‘Red Bull’-at

Në provat zyrtare të ditës së sotme në ‘Paul Ricard’ të Francës, Shalrs Leklerk arrin ‘pole position’ numër 7-të sezonal.

E gjitha me një kontribut të çmuar nga shoku i tij i skuadrës Karlos Sainz i cili për shkak të ndërrimit të motorit do ta nisë garën e nesërme nga vendi i fundit.

Pas monegaskut niset, kampioni në fuqi dhe udhëheqësi i Botërorit Maks Verstapen me Red Bull.

Nga rreshti i dytë, Serxhio Perez po me Red Bull dhe i katërti 7 herë kampioni në F 1, Luis Hamilton me Mercedes.

Gara numër 12 e këtij Botërori për Çmimin e Madh të Francës nis në orën 15:00. Kryeson Maks Verstapem me 208 pikë. Ndjek Leklerk me 170. /Sportiim.al/

Grafikisht, radha e nisjes:

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!