Blerja më e shtrenjtë, Muriqi te Majorka

Sulmuesi 28 vjeçar do të qëndrojë në La Liga, te Majorka për 8 milion euro…

Muriqi te Lacio Muriqi në Turqi, Muriqi në Ishull (Angli) apo te Bryzh. Në fund marrëveshja mes Lacios dhe Majorkës është mbyllur plotësisht, kështu që Muriqi do të luajë në ‘Son Moix’ deri në vitin 2026.

Aty ku i gjithë populli rreth klubit e dëshironte me forcë.

Blerjet më të shtrenjta të Majorkës:

  • Vedat Muriqi, 8 milionë
  • Samuel Eto’o, 7’2 milionë
  • Aritz Aduriz, 6 milionë
  • Fernando Navarro, 6milionë
  • Palhinha, 6 milionë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!