Në Madrid/ “Civitas Metropolitano” emri i ri, Reali liston…

Atletiko Madrid:

Nga “Wanda Metropolitano”, arena e “Los Colchoneros” tani impianti i Atletikos së Madridit do të quhet “Civitas Metropolitano”.

Real Madrid

Trajneri i Real Madridit, Karlo Ançelotti ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për turneun në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në listë blerjet e reja Rudiger dhe Tçouameni ndërsa në sulm mungon Borja Majoral. Në vend të tij Odriozola.

Portierë: Kurtua, Lunin, Luis Lopez, Lukas Kanizares.

Mbrojtës: Karvajal, Eder Militao, Alaba, Valejo, Naço, Rudiger, F. Mendy, Odriozola, Tobias.

Mesfushorë: ,Kros, Modriç, Kasemiro, Valverde, Lukas Vaskez, Tçouameni, Dani Sebajos, Kamavinga.

Sulmues: Eden Hazard, Benzema, Asensio, Vinicius, Rodrigo, Mariano Diaz, Latasa.

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!