Gatuzo nis me Valencian, trajneri i Rrocës tri vite…

“Është surreale që më duhet të mbrohem nga disa akuza.” Rino Gatuzo mbërrin në Valencia, prezantohet te skuadra e La Liga-s dhe përveç pyetjeve të zakonëshme, pasionin, taktikat, merret dhe me temën e tifozëve kundër të cilët e patën akuzuar për racizëm.

“Kam një vit që rri në vend dhe sipas logjikës sime nuk ishte e drejtë të flisja Nuk i përdor rrjetet sociale – thotë trajneri italian – Por unë u masakrova. Gjithësesi jam gati të përgjigjem pikë për pikë “

Ndërkohë edhe trajneri i Rrocës, Abazajt, Ethemit e Topallit, ka firmosur sot kontratëne re. Është vetë klubi i Istanbulspor i cili ka raportuar zhvillimet e reja në Twitter. “Trajneri Mehmet Hüseyin Dalgıç ka firmosur sot me drejtorin sportiv Osman Zeki Korkmaz një kontratë 3 vjeçare”,shkruan klubi i sapongjitur në elitën turke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!