Dinamo-Vllaznia mbyll javën

Vanoli: “Besojmë ende”. Plori: “Shpesoj që lojtarët ta dëgjojnë këtë konferencë”. 

Java e 32-të Abissnet Superiore mbyllet sot me Dinamo-Vllaznia në “Elbasan Arena” programuar në orën 16:45.

Në fakt, zhvillimet e javës i kanë dhënë mundësi të dyja klubëve me histoi të madhe në futbollin shqiptar të reflektojnë në objektivët e tyre për këtë takim.

Edhe pse shpresat për qëndrim janë minimale, Dinamo pas humbjes së Egnatias dje, ka shansin të besojë te mbijetesa. Për Vllazninë pikët janë dosdoshmëri. Në tentativen për europën. Një hendek pikësh me Kukësin dhe partizanin, o ta vështorësonte objektivin.

Te Dinamo Sofranak nuk duket se do ketë besimin e Vanolit ndërsa te Vllaznia, mungesa e Latifit.

U shprehën para takimit:

Vanoli: “Matematika nuk na ka dënuar ende ndaj ne do besojmë te ajo pak shpresë që kemi. Strategjia jonë nuk ndryshon, do prodhojmë lojë, më pas…”

Plori: Ndaj Dinamos? “Çdo ndeshje në vijim deri në fund do të jetë e luftuar. Do të jetë e rëndësishme edhe për klasifikimin, skuadra duhet mobilizuar.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!