Kukësi thyen Dinamon, Gega debuton me pikë…

Kukësi thyn Dinamon në Kamëz 0-2 dhe pas 4 ndeshjeve pa fitore ia del ti gezohet tri pikëve te plota.

Nje autogol i Prodanit në të 17′-ën dhe një gol i dytë me Milunoiç ne te 55′-ën, i mjaftuan Kukësit dhe trajnerit Longo për të marrë pak më shumë qetësi.

Dinamo pas fitores javën e kaluar në Korçë, rikthehet te pika e rrezikut…

Ndërkaq në Laç ngjet gjithëçka veç golit apo golave. Kurbinasit nuk arritën të fitojnë ndaj vendit te fundit Skenderbeut duke mbetur në zonën statike me 4 ndeshje pa fitore.

Epërsia e vendasëve erdhi me Guindon ne te 92′-ën por ne nje duel me shumë gabime arbitrare dhe tension, edhe goli anulohet. Ndoshta i vetmi vendim i drejtë i Bajramit dhe VAR-it….

Velkoski me karton të kuq për Laçin në të 68′. Zguro u kap me tifozet, Gega që në ndeshjen debutuese si trajner i korçarëve i tregon stolin kapitenit. Ky i fundit foli nëpër dhëmbë dhe u ul në stol.

Dinamo- Kukësi 0-2

Laçi-Skënderbeu 0-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!