Palmerias, vjen Recopa…

Ngjan me Superkupën e Europës. Skudra e famshme brazilane arrin trofeun e radhës. Në finalen e kthimit mund Atletiko Paranaense 2-0.

Palmeiras sërish e dimensionaur drejt trofeve në Ameikën e Jugut pasi sot fitoi Recopa Sudamericana 2022, një lloj Superkupë Europiane mes fituesit të Copa Libertadores dhe atij të Copa Sudamericana.

Klubi Paulista mundi 2-0 Athletico Paranaense në ndeshjen e kthimit, pas ndeshjes së parë 2-2.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!