Dispilina gjën në faj moshat

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF, ka dalë sot me disa vendime ndëshkuese në klube që përfaqësohen në kompeticionet futbollistike me mosha.

Objektivi ishin skuadrat U19 dhe U17 teksa Internacional, Tirana si dhe trajneri i Laçit U19, morën dënime specifike. Te U17, masat prekën futbollistë të Brians dhe Vllaznisë.

Vendimet: (13.10.2021)

Lojtari i FC Internacional Tirana U-19, Kahlil Taleb, për sjellje josportive ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

2. Lojtari i KF Tirana U-19, Erlind Qehaja, për sjellje josportive ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

3. Lojtari i FC Internacional Tirana U-19, Xheis Rushiti, për sjellje josportive ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

4. Lojtari i KF Tirana U-19, Edmond Areza, për sjellje josportive ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

5. Zyrtari i KF Laçi U-19, Eduard Tanushi, për protestë ndaj vendimeve të zyrtarit të ndeshjes, me gjeste dhe fjalë ofenduese, në bazë të nenit 55/2 të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

6. Lojtari i Brians U-17, Denis Mardedaj, për sjellje josportive ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

7. Lojtari i KF Shkodra U-17, Enis Danaj, për sjellje josportive ndaj kundërshtarit, në bazë të nenit 47/1/d të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!