Kupa, Labëria mund Vllazninë, Maliqi ndal Kukësin

U luajtën ndeshjet e vajtjes të turit të parë të edicionit të 70-të të Kupës së Shqipërisë për 1/16-at.

Të ndarë në dy grupe, skuadrat me koeficent të lartë, ato që bëjnë dhe të fortat e futbollit shqiptar, ishin udhëtuese. Befason Labëria e Nartës e cila mund Vllazninë 2-1.Ndalet edhe Kukësi në Librazhd me Maliqin 0-0.

Ndeshjet e kthimit në 14 tetor.

Grupi A:

Luzi 2008-Teuta 1-4

Tërbuni-Partizani 0-3

Shkumbini-Tirana 0-3

Veleçiku-Skënderbeu 0-3

Oriku-Bylis 1-2

Erzeni-Dinamo 1-0

Besëlidhja-Burreli 0-0

Vora-Korabi 2-1

Grupi B

Butrinti-Laçi 1-1

Labëria-Vllaznia 2-1

Maliqi-Kukësi 0-0

Elbasani-Kastrioti 0-2

Flamurtari-Apolonia 1-1

Turbina-Egnatia 1-1

Lushnja-Tomori 0-3

Besa-Pogradeci 1-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!