Vjen goli, Muçi vendimtar te Legia

Në fushë në të 73′ edhe Jurgen Çelhaka. Emerli ishi i Karabak, vulos me golin e tretë për 3-1 final.

Ernest Muçi troket fort te skuadra e tij Legia Varshavë. 20 vjeçari nga Tirana pasi i dha ‘golin’ e fitores Legias 4 ditë më parë në Rusi (asist) në Europa League, sot shënoi golin e dytë ntë skuadrës ndaj Gornik Lezna.

Goli i sulmuesit shqiptar në një sfidë që po luhet këto momente, erdhi në të 27-ën dhe ishte i dyti për vendasit. Më herët kishte shënuar Baranovski (aut) në të 11-ën.

Në fushë edhe shqiptari tjetër Lirim Kastrati. Jurgen Çelhaka gjëndët momentalisht në stol. Ai u aktivizua në fundin e takimit (73′) duke treguar cilësi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!