Kukësi tri pikë ndaj Kastriotit

Abissnet Superiore, java e 2-të; Kukësi- Kastrioti 3-1 (Ndreca 39′, Edi Basha 46′,68’/ Arbër Basha 27′)

Kukësi ndryshe nga skuadrat e tjera të Superiores, arrin të shfaqet diktues në këtë start të kampionatit të 83 kombëtar të futbollit. Në javën e dytë figuron e vetmja skuadër që arrin të marrë tri pikë të plota.

Në fakt në ndeshjën përmbyllëse të javës, kuksianët e teknikut Diego Longo, pritës në ‘Elbasan Arena’, u ndeshën me Kastriotin e Krujës i cili duket se nuk e ka atë marshin e edicionit të kaluar.

Shifrat në fund u vulosën 3-1 për verilindorët me një supergol të laçianit Edison Ndreca dhe më pas dy golëshi vendimtar realizuar nga kroati Edi Basha. Kastrioti nga ana e tij hapi i pari serinë e golave teksa Arbër Basha depozitoi me klas në rrjetë një top të ardhur nga e djathta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!