Barcelona njeh bilancin, projekton të ardhmen financiare

Klubi gati të dërgojë në LaLiga ankesën për dergesat e munguara nga marrëveshja LaLiga- CVC.

Thuajse të gjithë klubet në botë në krizë financiare por kur ato prekin klube të mëdha, natyrisht që shqetësimi bëhët më i dukshëm.

Kështu, raportohet se Barcelona po kalon një fazë krize të thellë financiare. Ajo çoi në shitjen e Antoine Grizman në ditën e fundit të transferimeve dhe pak më herët shfaqi mungesën e konfirmimit të Lionel Mesit.

Megjithatë te klubi Blaugrana ka dritë jeshile. Të dhënat e bilancit në lidhje me vitin financiar 2020/21 u zbuluan sot. Në faqen zyrtare të internetit shkruhet:

Bordi i Drejtorëve ka miratuar mbylljen e vitit financiar për sezonin 2020/21, me një humbje prej 481 milion euro. Janë miratuar gjithashtu për sezonin 2021/22 një fond neto prej 765 milion eurosh”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!