Levandovski bën ‘Mesin’ në Barcelonë…

Mbrëmja e parë e sezonit futbollistik në Ligën e Kampionëve për edicionin 2021-22, faza e grupeve, ka sjellë rezultate të pritëshme. Perjashtim bën vetëm dueli kryesor ai i luajtur në ‘Camp Nou’ mes Barcelonës dhe Bajernit të Mynihut teksa bavarezët fituan 0-3 me dy gola të Robert Levandovskit dhe një tjetër nga Tomas Myler.

Ndërkaq, goli i Ronaldos nuk vlen, Jang Bojs përmbys Junajtid 2-1. Një gol i Lukakut, i ka mjaftuar Çelsit të marrë tri pikë ndaj Zenitit në Londër.

Shifta e mbrëmjes:

Jang Bojs- Mançester Junajtid 2-1

Sevilja- Salsburg 1-1

Barcelona-Bajern Mynih 0-3

Dinamo Kiev-Benfika 0-0

Vijareal-Atalanta 2-2

Lilë Volfsburg 0-0

Çelsi- Zenit 1-0

Malmo- Juventus 0-3

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!