Everton përmbys Bërnlin, Getafe humb në shtëpi

Mbrëmje e vakët futbollistike në Europë. Për shkak se të martën nisin ndeshjet e Champions në grupe dhe skuadrat elitare janë të kondicionuara nga këto ndeshje, në fushë u panë vetëm disa çifte të kampionateve elitare.

Kështu: Bolonja- Verona (1-0) në Seria A, Everton- Bërnli (3-1) në Premier League, Getafe- Elce (0-1) dhe Granada- Real Betis (1-1) në La Liga.

Rezultate:

Bolonja- Verona 1-0 (Seria A)

Everton- Bërnli 3-1 (Premier League)

Getafe- Elce 0-1 (La Liga)

Granada- Real Betis 1-1 (La Liga).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!