Reali kthehet në Bernabeu

La Liga:

Më në fund Real Madrid kthehet të luajë në ‘Santiago Bernabeu’. Impianti i rikonstruktuar do të haë dyert mbrëmjene sotme teksa në 21:00 mbretërorët do të presin Selta Vigon.

Sakaq janë luajtur takimet Espanjol- Atletiko Madrid 1-2 dhe Osasuna- Valencia 1-4. Ndeshja tjetër Kadiz- Sociedad 0-1.

Seria A:

Inter ndalet në Xhenova me Sampdorian 2-2 duke u ndalur në kuotën e 7 pikëve pas tri takimëve. Xhenova fiton në Kaljari 2-3, ndërsa Specia mundet në shtëpi nga udineze 0-1. Torino shpartallon salernitaënën 4-0 teksa Milan- Lacio 2-0.Roma në mbrëmje me Sasuolën u mbyll 2-1 me golin fitues të El Sharahut në shtesë dhe festën e çmendur të Murinjos.

Premier, Lids-Liverpul 0-3 me Mohamed Salah që realizon golin e 100 personal në Premier League

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!