F1/ Riçardo fituesi i Monzës

Maks Verstapen dhe Luis Hamilton përfshihen në një aksident të frikshëm dhe dalin nga gara.Penalizohet Maks…

Daniel Riçardo fituesi i Çmimit të Madh të Monzës. Pas tij një tjetër MecLaren e Lando Norris në një arritje speciale si i dyti. Për herë të parë.

E gjitha pas atij incidenti të frikshëm por pa ‘fajtorë’ e mbi të gjitha pa të lënduar mes Maks Verstapen dhe Luis Hamilton. Të dy jashtë para se të mbyllej gara italiane.

Riçardo me origjinë italiane, vjen të triumfojë me 26 pikë të plota pasi në xhiron e fundit piloti australian, ia del të vendosë edhe shpejtësinë rekord të pistes.

Vendi i tretë për Valteri Botas i Mercedes. Prezantohet më mirë se në garat e këtij Botërori Ferrari me Sharls Leklerk që vjen i katërti.

Gara e radhës në Rusi pas dy javëve…/Sportiim.al/

Renditja e sotme për Çmimin e Madh të Monzës:

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!