Inferiorët/ Fitojnë të mëdhatë, Maliqi debutim historik

Nis Kategoria e Parë dhe menjëherë futbolli inferior tregon se edhe me formatin një grup do të jetë tejet i fortë.

Kështu, Besa ia del në Luz të kalojë Turbinën fqinje 2-1. Por pretendentet tregohen cinike thuajse të gjitha pasi fitoret e Erzenit, Korabit, Bylisit në transfertë tregojnë se kjo kategori do jetë tejet interesante.

Ndërkaq në Korçë, Maliqi debutues, surprizon Lushnjën duke e mundur 2-1

Kategoria e Parë java e parë shifrat:

Besëlidhja- Bylis 0-2

Besa- Turbina 2-1

Apolonia-Erzeni 0-1

Shkumbini-Vora 2-1

Maliqi- Lushnja 2-0

Tërbuni- Burreli 0-0

Tomori- Korabi 0-2

Butrinti- Pogradeci 1-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!