Nostalgjia sportive në foto…

Rubrika ‘Nostalgjia e Futbollit’ përmes fotografisë por jo vetëm, e sjellë në mënyrë modeste nga ‘Sporti im.al’, i vjen në “ndihmë” gjithë nostalgjikëve por dhe brezit të ri me idenë e konceptimit por dhe kuptimit të sportit në të shkuarën. Revolucionit të bërë në vite. Natyrisht kampionë të mëdhenj të botës së futbollit janë prezentë…

Everton-Liverpul 1924

Nontingam Forest fitues i FA Cup 1950

Tifozë të Mançester Junajtid në radhë për bileta në 1950

Turqia 1928

Juventus 1958

Alfredo Di Stefano 1963

Johan Krujf

Pele

Itali- Angli 1948

Real Madrid 1932

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!