Italianët: “Të zbusim Luanët”

“Ne duhet të zbusim Luanët”, shkruan La Gazzetta dello Sport në lidhje me kualifikimin e Anglisë për në finale kundër Italisë të dielën e 11 korrikut për ‘Euro 2020’ në program për tu zhvillur në Wembley..

Goli i Damsgard për Daminarkën, një autogol nga Kjaer, dhe një penallti të diskutueshme për një faull ndaj Sterling e shndërruar nga Kejn në minutën e 104-të i kanë dhënë biletën e finalistes skuadrës së Anglisë.

Është hera e parë që nga fillimi i pandemisë që Wembley e ka gjetur veten me 60,000 njerëz në tribuna. Për finalen pritet një mjedis akoma më i zjarrtë. Një Europian që duket i denjë për dy skuadrat finaliste Angli- Itali

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!