Vjen zyrtarizimi, Batha në Rumani

Siç dhe pritej, Idriz Batha është lojtari i ri i skuadrës UTA Arad në kampionatin rumun. Skuadra rumune e mbylli këtë sezon kampionatin në vendin e 10-të dhe me blerjen e Bathës por dhe të disa futbollistëve të tjerë pritet të rrisë jo vetëm konkurëncën në kampionat por dhe objektivët e klubit.

Kjo është aventura e parë që gjirokastriti ka jashtë vendit. Më parë 29 vjeçari kampion me Tiranën,ka mbajtur veshur edhe fanellat e Partizanit, Teutës, Besës dhe Flamurtarit.

Së fundi me bardheblutë në të gjitha kompeticionet numëron 35 ndeshje nga ku ka realizuar 9 gola. Tirana nuk ia doli të mbajë njërin nga pikat kryesore të vitëve të fundit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!